TELEWIZJA CYFROWA

Oferujemy kilkanaście kanałów w wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Programy nadawane są w formacie SD oraz HD.
Oferujemy kanały o różnej tematyce np.:
– Filmowe
– Sportowe
– Informacyjne
– Popularnonaukowe
– Dla dzieci
– Rozrywkowe
– Ogólnotematyczne

Telewizja cyfrowa nadawana jest w standardzie DVB-T (system cyfrowej telewizji naziemnej) z zastosowaniem kodeka MPEG-4. Programy te można oglądać na wszystkich nowo zakupionych odbiornikach telewizyjnych bez potrzeby zakupu dodatkowych urządzeń. Do starszych wersji odbiorników telewizyjnych wymagany jest zakup tunera umożliwiającego odbiór w/w standardu.

Obejmujemy PATRONATEM MEDIALNYM szereg imprez i uroczystości z terenu Gminy Łęczyce oraz Powiatu Wejherowskiego, gdzie tworząc historie naszej Gminy, Powiatu i miejscowości, Społeczne, kulturalne, polityczne i sportowe z terenu naszego powiatu.
Każdego dnia dla chorych i cierpiących transmitujemy NA ŻYWO Mszę Św. z kościoła pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Strzebielinie Osiedlu.
Jesteśmy wszędzie tam gdzie dzieją się rzeczy ważne, istotne i uroczyste dla mieszkańców Gminy Łęczyce: Sesje Rady Gminy, wydarzenia kulturalne i sportowe.
Ogłoszenia, informacje, komunikaty, wykaz ważnych telefonów oraz zapowiedzi imprez, uroczystości lokalnych, gminnych i powiatowych mogą Państwo przeczytać w naszym PROGRAMIE INFORMACYJNYM.

Osoby opłacające abonament za telewizję kablową proszone są o dokonywanie wpłat na poniższe konto. W tytule przelewu prosimy o podanie za jaki miesiąc dokonywana jest opłata.
Konto Bankowe: Bank PKO BP 28 1020 1912 0000 9402 0034 4317

TELEWIZJA CYFROWA

Dotychczasowe stosowane rozwiązania w sieciach kablowych wykorzystywały analogowy przekaz PAL. System analogowy nie pozwala na transmisje programów HD. Ograniczenia te powodują, że podstawowe kanały są emitowane w średniej jakości. Nadszedł, więc czas cyfryzacji dla systemów telewizji kablowych.
Obecnie więcej niż połowa telewizorów w naszych domach jest wyposażona w tuner cyfrowy DVB-T, a w sieci sprzedaży każdy telewizor musi być w taki tuner wyposażony. Znakomita większość nowych telewizorów ma możliwość odbioru programów wysokiej rozdzielczości HD.

Korzyści z cyfrowej telewizji kablowej.

Większa liczba kanałów
Dzięki emisji cyfrowej możemy transmitować większą ilość programów telewizyjnych (i radiowych) w obrębie jednego kanału. W przypadku emisji cyfrowej można odbierać programy w jakości HD.

Lepsza jakość obrazu i dźwięku
Emisja cyfrowa zapewnia idealną jakość obrazu i dźwięku. Oglądając cyfrowy obraz nie zobaczymy „śnieżenia” czy „odbić”, które często powodują duży dyskomfort w oglądaniu tradycyjnej telewizji analogowej. W obrazie cyfrowym tego typu zjawiska nie występują. Dźwięk przesyłany jest również cyfrowo w najwyższej jakości. Dodatkowo możemy odbierać wielokanałowy (przestrzenny) dźwięk Dolby Digital,

Dodatkowe funkcje
Oprócz najwyższej jakości obrazu, dźwięku oraz większej liczby kanałów, oferuje funkcję, które zwiększają wygodę i atrakcyjność oglądania telewizji.
EPG to elektroniczny przewodnik po programach, dzięki któremu na ekranie widzimy program telewizyjny wszystkich kanałów, jakie możemy odbierać – kupowanie papierowego programu nie jest już niezbędne.
PVR – Posiadając odpowiedni tuner możemy również nagrywać (z możliwością zaprogramowania) programy telewizyjne, oraz zatrzymać na chwilę program, który jest nadawany.

Telewizor z wbudowanym tunerem czy osobny tuner?
Telewizor z wbudowanym tunerem daje wygodę korzystania z jednego urządzenia. Nie musimy uruchamiać telewizora i tunera. Tuner (dekoder Set Top Box) daje więcej możliwości – możemy nagrywać programy, zatrzymywać i odtwarzać z niego wcześniejsze nagrania. Zaawansowane tunery pozwalają również słuchać muzyki w formacie MP3, WMA, przeglądać zdjęcia, oglądać filmy w popularnych formatach DivX, MPEG, AVI (wraz z napisami), a nawet przeglądać Internet.